• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji na całym świecie prowadzone są różnorodne akcje promujące postawy proekologiczne. Uczniowie klasy siódmej naszej szkoły przygotowali montaż słowno – muzyczny mający na celu uwrażliwienie społeczności szkolnej na zagrożenia, jakie dotykają naszą planetę. Młodzi aktorzy wcielając się w role Ziemi, przyrody, zwierząt i roślin apelowali o dbałość o czystość środowiska: lasów, rzek i powietrza.

Następnie przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością tej dziedziny. Pierwsze miejsce uzyskali uczniowie kl. VIII – w kategorii klas IV – VIII i uczniowie klasy III – w kategorii klas I – III.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

• Nasze sukcesy

W dniu 4 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Jaślanach odbyły się Gminne Eliminacje OTWP ,, Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nasz uczeń Dawid Paterak zajął I miejsce w grupie wiekowej klas  V-VIII i zakwalifikował się do kolejnego etapu, który odbędzie się w Mielcu. Naszą szkołę reprezentowali również uczniowie:

W grupie wiekowej I-IV – Patryk Książek

W grupie wiekowej V-VIII – Julia Mazepa, Radoslaw Leśniak, Karol Jędrzejowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Tuszów Narodowy Andrzeja Głaz oraz Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Piotra Hyjka.

W Gminnym  Konkursie plastycznym   ,, Młodzież Zapobiega Pożarom”,  nasza uczennica Julia Mazepa zajęła I miejsce .

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Zapraszamy rodziców na wywiadówkę w dniu 06.04.2022r. (środa) godz. 16.30 podczas, której odbędzie się szkolenie pt: „Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez dzieci i młodzież?”. Szkolenie poprowadzi Pan Leszek Piasecki - Dyrektor NZOZ Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Mielcu. Po szkoleniu zapraszamy na  spotkania z wychowawcami.