• Dzień Chłopaka w naszej szkole

• Dnia 29.09.23 obchodziliśmy święto naszych chłopaków. Samorząd Uczniowski przygotował małe niespodzianki dla najmłodszych oraz starszych uczniów. Każdy z chłopców w tym dniu poczuł się ,,wyjątkowo". Nie brakowało słodkości, bonów zwalniających z odpowiedzi oraz tradycyjnego zdjęcia. Uczniowie otrzymali również upominkowe krawaty, aby na długo zapamiętali ten dzień.

• XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

​​​Nasza szkoła, za sprawą grupy ortograficznych śmiałków, dołączyła do XI edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Uczniowie przystąpili do konkursu w dwu kategoriach:

Grupa młodsza (kl. IV—VI): Antoni Trela, Filip Trela, Igor Wójciak (kl. IV); Hubert Babiuch, Patryk Książek, Kacper Łącz, Zuzanna Paterak, Wiktoria Piechota (kl. V); Konrad Kowalik (kl. VI).

Grupa starsza (kl. VII): Oliwia Kalus, Malwina Klich, Dawid Mazepa, Ola Nikiel, Maja Turkosz.

​​

Ideą Dyktanda Niepodległościowego jest pobudzanie w jego uczestnikach patriotycznego ducha m.in. poprzez wspólne, bo obejmujące szkoły w całej Polsce, uczenie się narodowej historii, z jednoczesną dbałością o ojczysty język.

Gratuluję ortograficznym zuchom odwagi do udziału w dyktandzie i zachęcam do dołączenia do kolejnej edycji za rok!

Anna Róża Płatek,

szkolny koordynator konkursu

• Wycieczka rowerowa

• Dnia 21 września uczniowie klas IV-VII korzystając z pięknej, wrześniowej pogody wybrali się na przejażdżkę rowerową. Trasa obejmowała pobliską okolicę. Na zakończenie uczniowie spędzili czas przy ognisku. Nie zabrakło dobrej zabawy, pysznych kiełbasek oraz co najważniejszej pięknego słońca.

• Narodowe Czytanie 2023

• 13 września dołączyliśmy do 12. edycji Narodowego Czytania. W ramach niego uczniowie wraz z polonistką, panią Anną Różą Kuncewicz, odczytali fragment powieści Elizy Orzeszkowej. Słuchacze zapoznali się z wycinkiem XIX-wiecznego dzieła, jakim była legenda o Janie i Cecylii.

Choć tekst jest trudny w odbiorze dla współczesnego czytelnika, młode pokolenie uczniów świetnie poradziło sobie z zadaniami sprawdzającymi znajomość szczegółów dot. legendy.

Na pamiątkę czytelniczego święta wszyscy uczestnicy akcji otrzymali nadniemeńskie zakładki do książek.

Anna Róża Płatek

• Dzień Kropki

• Dnia 15 września w naszej szkole odbył się Dzień Kropki. Cała szkoła począwszy od tych najmłodszych rozwiązywała różnego rodzaju zadania z kropką. Młodsi uczniowie obejrzeli krótką animację obrazującą cel świętowania tego dnia. Uczniowie mówili o swoich talentach, tworzyli drzewa talentów, rysunki z kropką oraz zagadki matematyczne, które były nie lada wyzwaniem zarówno dla młodszych jak i tych starszych uczniów. W tym dniu cała szkoła ,, była w kropki"- uczniowie z klas starszych prezentowali swoje ,,kropkowe" ubrania.

• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

• 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Pani dyrektor Elżbieta Flis powitała rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły po wakacyjnej przerwie. Uczniowie w uroczystej akademii pożegnali słowami wierszy i piosenek wakacje i powitali nowy rok szkolny. Upamiętniliśmy również 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie obfitował w wiele sukcesów i powodzeń naszych uczniów i nauczycieli.